| ImiPlaceMarmelada a întrebat:

Bună, TPU! Știți clinici de ginecologie din București ce primesc adolescente (16-17 ani) fără a fi însoțite de un adult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu cred ca e nevoie sa te insoteasca un adult. Poti sa ceri o trimitere de la medicul de familie, poate iti recomanda un medic ginecolog bun.

| Radandam a răspuns:

De ce intrebi asta? te-ai jucat si tu de la varsta asta cu sabie de cauciuc? laughing

| ImiPlaceMarmelada explică (pentru Radandam):

Da. Si ce mi-a placuuuut. Mrr

| TheGentleman a răspuns (pentru ImiPlaceMarmelada):

Pe o carte de anatomie nu ai putut pune mâna înainte? :))

https://www.elefant.ro/......d92cc5598e

Sunt câte materiale vrei pe temă

| ImiPlaceMarmelada explică (pentru TheGentleman):

Asa e, ca in cazul unei infectii te ajuta mult cartea aia laughing

| TheGentleman a răspuns (pentru ImiPlaceMarmelada):

Dacă e doar o infecție, de ce te ferești de adulți? laughing

| ImiPlaceMarmelada explică (pentru TheGentleman):

Idee este ca nu ma feresc, ci ca nu am cu cine sa merg.

| TheGentleman a răspuns (pentru ImiPlaceMarmelada):

În cazul acesta, îți cer scuze, și îți doresc însănătoșire grabnică...

Din prezentare, se înțelegea că ai făcut prostii laughing

| ImiPlaceMarmelada explică (pentru TheGentleman):

Întrebarea este pusă în categoria "sănătate", nu "dragoste si sex"

| Nonolita a răspuns:

Niciuna! Nici in Bucuresti, nici in alta parte.

| ImiPlaceMarmelada explică (pentru Nonolita):

Stiu ca exista, deoarece am vorbit cu mai multe persoane si mi-au confirmat asta.

| Nonolita a răspuns (pentru ImiPlaceMarmelada):

Si de ce nu ti-au spus acele persoane care sunt clinicile care incalca legea? Ma tem ca faci o afirmatie doar ca sa ma contrazici.

| Justme79 a răspuns:

Buna cel mai bine suni si intrebi personal pe cei de acolo si asa sti raspunsul la sigur happy