| alexandraaleee a întrebat:

Știți cumva o modalitate de a nu mă mai tăia cu lama pe mâini când am nervi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Buna!
Cauta modalitati de a creste nivelul de serotonina pe internet.
Daca nu se poate,va trebui sa incerci niste antidepresive prescrise de specialist.
S ar putea sa ai o deficienta.
Femeia,de fel,are astfel de probleme.
Sindromul premenstrual este des intalnit la femeile din ziua de azi.
Antidepresivele vor reduce durerea, insomnia, agitatia sau starile de tristete.
Eu zic sa discuti cu un medic, n o sa ti para rau. Spre deosebire de taiat, antidepresivele sunt mult mai eficiente si au un efect durabil.

8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Poti sa gasesti o alta modalitate de a exterioriza nervii cum ar fi sa iti iei un sac de box, sa practici un sport care sa te solicite fizic sau sa te joci ceva in acele momente.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Faci sex cand ai nervi laughing

| Crackman a răspuns:

Te intinzi pe spate, si te intrebi pe tine insuti din alta perspectiva.
Plus va este o mica tampenie sa stai ietul brat daca esti nervos?
El nu are nimic de a face cu acel lucru.
Qnumara pana la 10
Raspira adanc astepti 30 de sec si expiri incet.
Nu esti nervos, sunt lectii de viata si trebuie tratate ca atare.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Taie-te pe lung si va fi pentru ultima dată laughing. Ce copii tâmpiti.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Una ar fi prin vointa. Ultima ar fi prin gresealabig grinin greseala sa-ti tai venele si sa nu mai apuci altata data sa repeti experimentul.

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Te gandesti cat de prost/proasta esti sa te tai cu lama cand ai nervi
puneti manusi de tabla pana la umar

| Danielachan a răspuns:

Da, psihiatria