| RedLove a întrebat:

Un prieten buna de-al meu a fost injunghiat in spate cu o bucata de sticla. A fost la spital, a fost bandajat dar are dureri ingrozitoare! Ce poate sa faca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Daca nu se stie cu gastrita sau ulcer poate incerca Ketonal forte (se vinde si cu numele ketoprofen). Sunt antiinflamatorii puternice si nu ar trebui sa mai aiba probleme daca ia 3 pe zi (1 la 8 ore).

3 răspunsuri:
| Membra a răspuns:

Sa incerce sa ia o fiola de Algocalmin de la farmacie. In rest, rabdare, ca timpul va trece. Fii alaturi de prietenul tau cu sfaturi, vorbe bune si incurajari; ii va alina mai mult ca sigur macar o parte din durere. Sanatate si noroc va doresc!

| RagingZeus a răspuns:

Cum am mai zis, sa o lase sa se vindece.
Din moment ce a fost la spital, si l-au ingrijit, nu e motiv de teama. mai mult decat ce au facut acolo, nu cred ca se poate face.
Si daca se poate face ceva mai mult, nu era cazul acum. E normal sa il doara, din moment ce corpul sa incordeaza aproape tot timpul, in special in partea din spate, deci in multe miscari pe care el le face, el isi misca pielea din zona ranii in diferite feluri, feluri care il fac sa urle de durere.
Nu prea ai cum sa scapi de durere, trebuie sa indure... din pacate.
II urez succes, si. wow. injunghiat? Nasol.

| IngerAlb a răspuns:

Sa isi faca o radiografie, poate e ceva grav.Sanatate prietenului tau.