| Herciu_Andra_1998 a întrebat:

Uneori am dureri abdominale ca in zilele de menstruatie. Sa fie oare de la cistita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, durerile respective pot fi şi de la o cistită - vezi detalii despre cistită la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......tiala-_589

Toate cele bune şi multă sănătate.

| SkyPilot a răspuns:

Ar putea fi. De ce nu o tratezi? Cand vorbesti despre "uneori" se cam intelege ca ai avut-o de ceva timp.
Ai grija ca o cistita poate fi cauzata si de o sarcina. Daca e posibila o sarcina, fa un test!

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

M-am uitat un ppic pe istoria intrebarilor tale. Chiar ar fi indicat sa faci un test de sarcina!

| Herciu_Andra_1998 explică (pentru SkyPilot):

Da.dar nu are cum sa fie de la sarcina. Sunt doar doua saptamani. Simptomele nu apar atat de repede.