| Cezzyyy a întrebat:

Buna TPU...va rog ajutati-ma. e 4 si in sfert dimineata si plang de durere, nu mai pot. ma doare ureche asa de tare, cred ca am infectie sau ceva.nu vreau sa o scol pe ma asau pe tata ca se supara si nici nu cred ca s-ar scula, dorm dusi.Idee e ca acum o una m-a tras curentul si m-a durut urechea dar mi-a trecut. de 2 saptamani m-a apucat iar durera, dar de data asta mai tare si s-a ajuns pana aici, unde nu pot suporta durerea si plang...nu e genul meu, ma doare asa de tare. mama imi punea ulei cald in ureche si i-am zis lui tata sa imi cumpere picaturi dar a uitat. Ziceti-mi ce sa fac ca nu stiu daca ma duc la doctor, plang de durere, va rof, nu pot dormi noapea, ce sa fac?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Scoal-o ca nu te cearta daca te doare ceva si se va ocupa ca sa iti treaca durerea. Singur nu iti poti turna ulei cald.