| Cezzyyy a întrebat:

Buna TPU...va rog ajutati-ma. e 4 si in sfert dimineata si plang de durere, nu mai pot. ma doare ureche asa de tare, cred ca am infectie sau ceva...nu vreau sa o scol pe ma asau pe tata ca se supara si nici nu cred ca s-ar scula, dorm dusi.Idee e ca acum o una m-a tras curentul si m-a durut urechea dar mi-a trecut. de 2 saptamani m-a apucat iar durera, dar de data asta mai tare si s-a ajuns pana aici, unde nu pot suporta durerea si plang.nu e genul meu, ma doare asa de tare. mama imi punea ulei cald in ureche si i-am zis lui tata sa imi cumpere picaturi dar a uitat. Ziceti-mi ce sa fac ca nu stiu daca ma duc la doctor, plang de durere, va rof, nu pot dormi noapea, ce sa fac?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kathya a răspuns:

Ketonal e foarte bun atunci cand tragi curent. Si eu trag curent in fiecare seara, ca e usa deschisa si geamul la fel. sad si nu pot sa inchid usa ca se blocheaza, iar fara geamul deschis ma sufoc sad

5 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Pentru calmarea durerii ia un antiinflamator.
http://mymed.ro/otita-externa-medie.html

| DumiY a răspuns:

Pune-ti niste ulei caldut apoi o bucatica mica de vata.
Daca nu poti sa incalzesti niste sare o pui in o batista si o tii la ureche sau poti sa iti inmoi intr-o bucatica de vata alcool sanitar(spirt). Ca sa treaca mai repede du-te la farmacie si i-ati otocalm.

| Toxicℓσνє a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel.Mi-a zis strabunica mea ca e bun usturoiul..Se procedeaza cam asa: o bucatica de usturoi curatata se introduce in ureche si se tine pana la aparitia unei usoare senzatii de usturime. Sincer eu nu am incercat, dar sper sa mearga.

| Cezzyyy explică:

Multumesc foarte mult pentru sfaturi.

| RevistaAIO a răspuns:

Offsad imi pare sincer rau pentru tine.
Incearca sa pui ceva caldut pe ureche la prietena mea merge