| fataceanoua90 a întrebat:

Bună, TPU! VA ROG mult nu ignorați!
De câteva zile a început sa am dureri de cap, cam pe la scalp, intr-o zona puțin mai sus, atunci când ating mă doare putin cam tare dar și când nu fac nimic mă doare putin.
Tin sa menționez ca am o lipsa mare de calciu, am 12 ani, va rog ajutati-mă, sunt foarte speriata, ar trebui sa fac un RMN?
Si mai am o problemă, mă doare gatul, cumva sub bărbie, mai jos de urechi și părțile din stânga și dreapta a gatului. Este din cauza lipsei de calciu sau e altceva? Va rog ajutati-mă. ????

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ioana_Nicoleta_1997_WKSP a răspuns:

Nu cred ca are vreo legătură barbia cu scalpul! Încearcă sa nu iti tii parul prins foarte strans si mai maseaza ...asa patesc si eu uneori cand am părul prins...incearca sa schimbi și samponul. poate nu e obișnuită pielea cu el.

| fataceanoua90 explică (pentru Ioana_Nicoleta_1997_WKSP):

Ideea e că eu umblu cu parul desprins mai mereu, și șamponul este pentru varsta mea.
Am spus de partea de mai jos de bărbie ca fiind alta problema =)
Oricum, mulțumesc de sfat.