| fanamileycyrusR a întrebat:

va rog sa ma ajutati,
imi este foarte frica de dentist dar in aceasta dimineata mi-a cazut plomba si nu stiu ce sa fac. Daca ma voi duce trebuie doar sa o puna sau sa o si curete inainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| vader a răspuns:

Intai curata apoi pune alta plomba.

| Andreea_3136 a răspuns:

Pai daca abe ati-a cauzt. posibil sa ti`o puna direct dar ideea care este daca a intrat mancare in masea, etc. o s`o curete s`apoi ti`o plombeaz.a.dar nu doare. ai deja nervul mort.mergi acum pana nu faci infectie s`apoi cu siguranta va durea. take are si bafta!

| dudu_7161 a răspuns:

sad din pacate da o sa curete sad ca asa mi s-a intamplat si mie crying
Bafta!