| RalucaAlina11 a întrebat:

Hey, daca cineva are o masea cariata complet, adica este cariata toata, trebuie sa o scoata? Sau poate sa o curete si sa puna o plomba? Am o prietena care are aceasta problema si îi este cam frica de dentist.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Buna.Da,trebuie scoasă din pacate.Nu trebuie sa ii fie frica, cat timp e pe scaunul dentistului, sa se frumos, sa uite ca e acolo.Plus ca ii face anestezie, si cum rădăcinile nu sunt asa lungi, nu prea o sa simta
Funda? happy

1 răspuns: