| AnonimulAbsolut a întrebat:

va rog spuneti-mi cate kilograme ar trebui sa am la varsta de 14 ani si inaltimea de 1.71?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca ai sub 70-72 kg este perfect.

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

68 70 e greutate normala pentru inaltimea ta dar sa te menti la kg astea.Nu te lua dupa anorexici care iti zic sa ai 40 50 kg

| ALGator a răspuns:

Caută bmi pentru fete sau băieți. Pînă in 18 ani sunt totuși alte criterii mai tolerante decît pentru adulți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal, tu ar trebui sa ai 61-60 de kg (maxim 72 kg si minim 57-58 minim)

| annempx a răspuns:

Intre 55 si 61 de kg pentru ca esti inalt

| Hades_Razvan_1981 a răspuns:

Intre 60 si 68 de kg