| Maymu a întrebat:

vreau mai mult decat oricine sa slabesc dar nu merge nimic... am incercat diete, am facut sport(acasa) dar nu am dat jos niciun kg si niciun cm nu stiu ce sa fac mananc putin si rar dorm destul de mult... Help me!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă e necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Maymu explică (pentru bursuc001):

Am 16 ani greautatea in jur de 55-56 nu stiu exact poate si mai mult si inaltimea 164...

| Maymu explică (pentru bursuc001):

Si sunt fata big grin

| bursuc001 a răspuns (pentru Maymu):

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 57, 7 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu 1-2 kg sub greutatea IDEALĂ, aşa că, este perfect!

NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

O seară/noapte frumoasă.

| HippocrateS a răspuns:

E foarte bine ce faci.
Nu trebuie sa slabesti pentru ca asa vreau ceilalti din jurul tau.
Ai o viata activa si sanatoasa (cred dupa cele zise de tine) si asta e cel mai important!

| Anișoara963 a răspuns:

Maninca normal, dar nu exagere, important daca vrei sa slabesti trebuie sa bei foarte mult lichid
de dorit dimineata inainte de mincare beau o cana cu apa... bea cit mai multa apa