| anonim_4396 a întrebat:

nu stiti... exista lentile de contact colorate cu dioptrii? daca da cam ce preturi au si daca se gasesc in jud mersi.multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| dy a răspuns:

Da, exista lentile colorate cu dioptrii. Nu stiu preturile in judet la tine, in UE sunt in jur de 100 euro.Ai grija, sunt mai multe calitati! Oferte gasesti si pe net, daca stii exact ce dioptrii ai nevoie! http://www.lentilecontact.ro/......dioptrii)/

| Psihoterapeutul a răspuns:

Pe langa faptul ca sunt la moda, trebuie sa iei in calcul si riscul ca ochii sa nu poata tolera acele lentile.Prin folosirea lor pot aparea grave coplicatii care pot afecta ochii ireversibil.Trebuie sa te gandesti bine inainte...

| Black_Butterfly a răspuns:

Salut...cunosc pe cineva care a vrut sa-si puna lentile de contact colorate...si are probleme de vederea... dar medicul i-a spus ca nu poate sa-si puna lentile colorate atata timp cand are probleme cu vederea...pawave!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceau, da exista, preturile sunt rezonabile cu tarife de la 110 lei/cutie 2 lentile cu purtare 1 luna. Eu sunt din Timisoara si am fost mai intai la un consult oftalmologic, in urma caruia mi s-a prescris o anumita marca de lentile, iar acum mi le comand online pe http://www.optica-vista.ro/lentile-de-contact/