| Alexa2596 a întrebat:

Buna!

Am si eu o intrebare

De ce lentilele colorate nu sunt indicate si cele cu dioptrii sunt mai indicate decat celalte? Daca vreau lentile de contact colorate si cu dioptrii imi afecteaza cu ceva vederea? (si eu vreau anuale nu sa le port de 2-3 ori pe luna) de mult ma lovesc de problema asta si nu stiu ce sa fac...va rog sa ma ajutati:*!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| userr a răspuns:

Lentilele de contact color sau cosmetice iti ofera posibilitate a de a-ti schimba culoarea ochilor oricand doresti. Iti poti incepe ziua cu o culoare si o poti incheia cu o alta culoare pentru cina sau pentru o petrecere. Avantajul lentilelor de contact color sau cosmetice este ca si o persoana care nu are probleme de vedere le poate purta.
Lentilele de contact color sau cosmetice nuantatoare sunt ideale daca vrei sa intaresti culoarea ochilor tai.
Lentilele de contact color sau cosmetice opace sunt destinate celor care vor sa isi schimbe total culoarea ochilor.
Lentilele de contact color sau cosmetice prezinta toate avantajele pe care le au si lentilele obisnuite, medicale.