| Hieicosmin a întrebat:

vreau sa imi spuneti care va pricepeti cat de sigura e operatia de scoatere a unui rinichi? tinand cont ca operatia va avea loc la spitatul fundeni din capitala iar doctorul care va efectua aceasta operatie este doctor si profesor (ar trebui sa fie bun).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Operatia e sigura, important e sa nu apara complicatii, sanatate!

| christabell a răspuns:

Omul poate trai cu un singur rinichi, dar trebuie sa respecte anumite reguli in ce priveste stilul de viata impus de situatie.Doctorul va lamuri toate aspectele in detaliu.

| GoguSteriade a răspuns:

Sigura.