| FaniiMei a întrebat:

vreau sa slabesc 20 de kg urgent in 1 luna - 1 luna jumate. dati-mi niste diete mai drastice si ce sport sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Daca slabesti mai mult de 2-3 kg intr-o luna,nu faci decat sa-ti pui sanatatea in pericol:muschii nu mai au cu ce sa se "hraneasca",corpul nu mai primeste vitaminele si mineralele ca sa functioneze bine. Poti avea ameteli,dureri ale muschilor, probleme de vedere, somnolenta sau agitatie in exces, piele deshidratata, unghii casante.....Mai bine slabeste incet si sigur, dar kilogramele la care trebuie sa ajungi, sa fie in concordanta cu varsta si inaltimea! Eu, la 60 ani, 1, 64m am 55Kg. Daca te intereseaza ce trebuie sa mananci,sa bei,sa faci,contacteaza-ma! M-am saturat sa scriu, ca nu se poate slabi eficient, intr-un timp scurt, multe kilograme, dupa ce se mamnca tot felul de prostii.

| Mihaela1964 a răspuns:

Nu e posibil asa ceva; e o vorba romaneasca,nu se ingrasa porcul in ajun,nici nu se slabeste atat de mult intr-un timp atat de scurt; cine-ti spune altceva,minte. Diete sunt o multime pe net, cauta una e care crezi ca te poti tine, uita de paine, dulciuri si grasime, alearga in fiecare zi cat mai mult.Bafta!

| DarkBlood32 a răspuns:

Nu mai manca ca porcul/scroafa.

| Tequila007 a răspuns:

Eu a slabit in 2 sapt vreo 7 kg dar infometandu ma...nu ti sugerez metoda. incearca dieta duckan

| baby_9433 a răspuns:

Buna :* dieta dukan super.In aproape 2 saptamani, am slabit 4 kg si am incalcat putin din cauza ca nu imi plac toate alimentele. daca o tii mai mult slabesti cat vrei.de exemplu in prima etapa puteam sa slabesc 5 kg, dar am slabit doar 2 din cauza ca nu am respectat-o.
Multa bafta :* si multa sanatate

| baby_9433 a răspuns:

Apropo.sport extrem nu poti face pentru ca o sa te simti slabit/a.eu alerg cate 1 km jum pe zi si merg la pas jumate de ora. si abdomene