| ale.14_ioana a întrebat:

Deci. eu vreau sa slabesc cam 3-4 kg intr-o luna. si este cam urgentlaughing imi dati ceva solutii va rog?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cel mai sigur si la indemana, metoda verificata de mine, este sa faci zilnic, cel putin 2 ture de 10-15 km, cu o bicicleta multispeed, la care setezi cuplul maxim greu, adica roata mare la pedala, si roata cea mai mica la roata spate! Te hidratezi bine, iei si o sticla de apa cu tine, si te mai dotezi si cu vesta reflectorizanta, care o gasesti la statii de benzina, sau hipermarketuri, e foarte important sa fii vizibil! Success!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Mai bine du-te tu la un nutritionist el va sti mai bine ce regim sa iti dea nu te lua dupa gurile altora

| just4fun_8801 a răspuns:

Poti slabi cu un regim, o nutritie si niste suplimente nutritive adecvate, dar toate acestea au nevoie de odihna si muult sport.

Eu am slabit 10 kg in 2 saptamani inainte de concurs si totul a fost ok (bine metoda a fost putin extrema)

| just4fun_8801 a răspuns:

@ Adelyyy tu ai auzit de antrenorii personali? Sa calculam cam cate persoane au rezultate bune cu slabirea dupa ce merg la un medic nutritionist (fara nimic altceva) si cate persoane au rezultate daca merg la un antrenor personal...

| JackieSue a răspuns:

N-ai cum sa slabesti 3-4 kile intr-o luna si urgent pe deasupra.
Adica cred ca poti... daca faci greva foamei si nu mananci.
Scuze de dezamagire.

| lifeForJesus a răspuns:

Daca te tine, bagi varza fiarta(toata ziua) daca nu, abdomene si multa alergare! Succes!

| viki a răspuns:

Poti slabi 3-4 kg intr-o luna daca ai vointawinking Si mi se pare destul de ok, bine ca nu ai zis 3 kg intr-o saptamanalaughing
Poti incepe prin a manca sanatos si a face sport!
Mult noroc la slabit!

| IqStorm a răspuns:

Sunt câteva soluţii care pot fi destul de accesibile însă cel mai bine ar fi să consulţi un nutriţionist care să îţi facă un regim adaptat ţie. Pentru început ai putea să renunţi la pâine, carne roşie, dulciuri. Încearcă să nu mai mănânci cu cel puţin cu 2 ore înainte să dormi. Cel mai bună soluţie e, totuşi, consultarea unui nutriţionist pentru că un regim prost făcut îţi poate aduce numai deservicii pe viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cit mai mult sport si nu minca dupa 6 si va fi totul ok

| Trandafir_Radu_1980 a răspuns:

Salut! Gasesti informatii complete despre slabire pe Sportaholic www.sportaholic.ro

| ale.14_ioana explică:

Auzi ca antrenor personallaughing am 14 ani tongue