| afroalbanezul98 a întrebat:

Vreau sa stiu ce inaltime voi avea la maturitate daca am 16 ani si o inaltime de 1, 74 metri,iar anul trecut am avut 1, 68 metri si mama mea are 1, 60 m,iar tata 1, 68-1,70.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o întrebare retorică.
Creșterea la băieți se oprește la vârsta de 21 de ani, teoretic mai crești, practic nimeni nu știe.
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Cred că ajungi până la 20 de ani la 1.83.

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns:

Pai cam 1, 80 in sus, nu stiu fix.

| afroalbanezul98 explică (pentru YunoGasaiEceaMaiTARE):

Dacă o să am măcar 1, 80 e bine

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns (pentru afroalbanezul98):

happy! Si eu sunt ca tine, inalta...

| Guti14Haz a răspuns:

Sigur vei avea 1, 90 - 2, 00.

| afroalbanezul98 explică (pentru Guti14Haz):

Nu cred că voi avea atâta, am citit undeva că dacă ai părinți scunzi de la 16 ani e posibil să nu mai crești.Dar am un văr care atunci când a intrat la liceu era mic de statură, iar când a terminat liceul a ajuns la peste 1, 80.Am avut în clasă un coleg care are ambii părinți înalți dar la 16 ani are sub 1, 60. În familia mea mai am și rude înalte.

| b0denN a răspuns:

Nimeni si nimic in lumea asta nu-ti poate spune cu exactitate ce inaltime vei avea! Corpul se dezvolta pana la 18-24 ani, dar stai linistit unii copii se dezvolta de mici foarte repede si stacheaza dupa, crescandule extremitatile. Iar altii treptat!

| Awp_Alex_1990 a răspuns:

Uita-te la pm