| Andreutzaa7005 a întrebat:

Vreau sa stiu ce parere aveti despre crema ACM CICASTIM. De cateva luni mi-au aparut vergeturi pe picioare si am 14 ani, sora mea a fost la farmacie si i-a dat aceasta crema. Daca cineva a incercat-o va rog sa-mi spuneti ce efect are si cam in cat timp v-au disparut cicatricile pentru ca farmacista nu a oferit informatii concrete. M-am documentat si stiu ca vergeturile nu trec, insa am inteles ca cat timp nu sunt albe, ci sunt mov, le poti diminua cat de cat vizibilitatea. Va rog mult ajutati-ma cu niste sfaturi, pentru ca vine vara si ma simt ingrozitor cu gandul ca nu o sa pot purta pantaloni scurti. Multumesc mult pentru ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Ar trebui să discuți cu un dermatolog, nu de alta dar nu orice crema are efect iar vergeturile vor rămâne în scurt timp dacă nu le tratezi cu ceva potrivit. Oricum, nici cu laser nu se estompează complet.