| anonim09baby a întrebat:

vreau sa stiu daca uleiul de ricin ingrasa parul, sau daca il pot folosi impreuna cu uleiul de masline...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| hhhapciuuu a răspuns:

Le poti folosi inainte sa faci baie pe cap.
face parul mai matasos si mai gros. dar normal ca nu ramai cu el asa... dupa ce ti-ai uns radacinile parului cu uleiurile alea stai cam 10 minute maxim apoi faci baie :* bye

| anonim09baby explică (pentru hhhapciuuu):

Eu mi-am dat la radacina cu ulei de ricin, iar pe lungimea firului de par cu ulei de masline, asa am citit undeva, sper ca nu e rau nici asa, sau...iar acum 3 saptamani am dat doar cu ulei de ricin la radacina, si chiar mi-a facut parul foarte matasos :*