| Alexandra1304 a întrebat:

Buna TpU:*
vreau sa va intreb ceva...straight face
cum se intretine parul gras?:-s
am parul nici scurt nici lungstraight face. da mi se unge foarte repedestraight face adica din 3 in 3 zile trebuie sa ma spal pe capstraight face.
voi ce imi recomandati?big grin
multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este normal si igienic sa te speli din 3 in 3 zile. Nu e absolut nici o problema si nu ar trebui sa te speli mai rar.

| Daria a răspuns:

Uite aici niste sfaturi care sper sa te ajute:http://sanatate.acasa.ro/......e-609.html

| 80Cris a răspuns:

Fa-ti o masca dintr-un galbenus, doua de ou impreuna cu zeama de la o lamaie. Aplica masca pe par, stai asa vreo 15 minute si apoi te clatesti. Faci operatiunea asta o data pe saptamana. Bafta.

| cristianorudi7 a răspuns:

Pai ii dai sa manance bine

| AfRodiTa_4919 a răspuns:

Http://www.aloevera-forever.eu/Aloe-Jojoba-Shampoo.html
te ajut ca sa l obtii. eram in aceeasi situatie. spalal daca vezi ca e murdar si evita sa umbli sau sa stai f mult ca mana in par. bafta

| G a răspuns:

3 zile e intervalul normal la care trebuie spalat parul. si oricum, daca in 3 zile nu se ingrasa de la sebum, atunci se murdareste din alte cauze, de la praf, poluare & chestii. totusi, daca vrei sa mai amani spalatul cu o zi, da-te cu pudra de talc pe par (sa dai si la radacini) si dupa aia piaptana-te.

| Lorelei_8102 a răspuns:

Hah eu in fiecare zi sunt nevoita sa-l spal pentru ca e gras, as vrea si eu sa fiu nevoita sa-l spal din trei in trei zile, eu am incercat mai multe masti dar nu prea au dat rezultate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vrei sa te speli o data pe luna? straight face