| tweety21 a întrebat:

vreau sa va intreb dc simt mereu nevoia de a bea apa, simt uscat pe gat.
Mentionez ca nu fumez si nici nu beau.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Bucura-te ca simti nevoia sa bei apa! e sanatoasa din toate punctele de vedere. E mai rau daca simti nevoia sa bei Cola, ceea ce mi se intampla mie

| neutrino a răspuns:

Lipsa Dragoste si/sau Sex. Fiind problema medicala, iti recomand sa mergi si la medic.

| pietrean a răspuns:

Un set de analize,cu trimitere de la medicul de familie,nu ar fi rau sa faci. poate este vreo problema de sanatate.
Daca stai intr-un mediu foarte calduros,uscat,sau in care sa fie mult praf, sau daca nu bei destul lichid intr-o zi, s-ar putea sa nu fie o problema medicala, ci simplul fapt ca nu te hidratezi de ajuns.
Dar nu este normal, sa-ti fie sete tot timpul.

Răspuns utilizator avertizat
| tweety21 explică:

Mi se usuca gatul si cand inghit ma doaresi trebuie sa beau apa, ma trezesc si noaptea de 2-3ori cateodata, dar nu inteleg dc