| varcolaccc a întrebat:

Vreau sa va spun : sunt baiat am 16 ani si am 70 de kg si acum ca a venit vacanta de vara vreau sa slabesc cam 10 5 kg sau daca se poate mai mult. Cum as putea face asta cat mai repede? dar ma refer fara pastile adica fara ceva din farmacie si fara exercitii fizice. o dieta ceva. alimenta care nu ingrasa. orice. dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| seby_1107 a răspuns:

Pai fi atent
1.incearca sa nu mananci paine
2. fara ulei
3. fara dulciuri cacaturi etc
4.sa mananci des dar cate purin nu mult si odata
5. inearca sa alergi si u un pic fa si u 20 30 de flotari acolo
6 nu mai manca gras sper ca te-am ajutat funda?

6 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Hmm şi eu refuzam exerciţiile la îneput dar am observat că au mare efect şi mă ajută foarte mult. am 4 săptămâni de cură [fără pâine, fără dulciuri, îngheţată la 2-3-7 zile, fără zahăr... dacă mă duc undeva cer fresh de portocale fără zahăr, or apă cu lămâie] bei multă apă- eu înainte nu am băut apă, adică nu obişnuiam, dar am ajuns să beau 2, 5 L pe zi.- şi nu păpa seara mâncare. Dacă te roade stomacul, ia un fruct. big grin
Când simţi nevoia de dulce, papă fructe. Ai să vezi că o să treacă repede timpul.

Dar aşa slabeşti puţin mai greluţ. Daca vrei să slăbeşti ca mine în 4 săptămâni 5 kg, du-te şi fă sală+ aerobic sau sală pur şi simplu.

Succes!

| buzeduulci a răspuns:

Să nu te iei după cei care îţi recomandă să slăbeşti rapid. Eu am păţit-o pe propria-mi piele. M-am îngrăşat cu 12 kg după o cură fantastică şi rapidă din aia happy

| StiuCeSpun a răspuns:

Uite aici catvea sfaturi care m-au ajutat sa slabesc http://lectiidesanatate.blogspot.ro/......e-ale.html succes, funda?

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Si eu eram mai solid in adolescenta si faceam sport, pe masura ce mam inaltat greutatea sa marit doar cu putin, eu la 16 ani aveam 98 de kg dar aveam 1.93 inaltime, acum am 101 kg si 1.97 inaltime.Cu dieta o sa-ti fie greu sa slabesti cel ma bine e cu exercitii fizice, eu iti recomand sa te duci la un medic nutritionist, eu stiu o dieta buna care trebuie tinuta 2 saptamani, o dieta pentru schimbarea metabolismului insa in fiecare seara trebuie sa faci macar 15 minute de exercitii fizice, uite linkul dietei:
http://www.infoslabire.ro/......-zile.html