| Anonymus3000 a întrebat:

Vreau si eu niste alimenta care m-ar putea ajuta sa slabesc. Eu deja tin un regim fara sare si fara prea mult zahar si mananc zilnic cel putin 1 mar.Si niste exercitii fizice pentru dat jos burta. Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| catalinalina a răspuns:

Nu slabesti prin nemancarea sarii sau a zaharului: un regim pe care l-am tinut si care mia prins bine din toate punctele de vedere suna in felul urmator: dimineata pe la ora 8(sau la cat iei micul dejun) mananci un ou prajit sau fiert cu niste branza si cu vreo 2 felii de paine, la pranz mananci o ciorba sau o supa, iar la felul 2 ce vrei tu (mai putin cartofii prajiti care sunt cancerigeni si ingrasa rau de tot), intre pranz si cina faci niste exercitii de fitnes luate dupa youtube sau net(desigur cu incalzire inainte), la cina (inainte de 7:30 seara) mananci ceva mai usor gen un pilaf, un piure cu niste carne de pui, sau ceva asemanator, iar intre 7:30 si pana la cat te culci poti manca un iaurt natural (sa te uiti sa nu aiba 6 luni sau un an garantie ca numai naturale nu sunt). in weekend poti sa mergi dimineata devreme sa alergi sau sa faci tot asa niste exercitii prin casa.winking dai jos frumos, usor, armonios, si fara sa te imbolnavesti

P.S: incearca sa eviti pe cat posibil ciocolata si chipsurile(nu de tot dar sa raresti)...asa am scapat eu repede de kg in plus, iar ca exercitii pot sa iti recomand abdomenele fata spate, bricegute(stat pe spate si incercat ridicarea mainilor si a picioarelor in aer pana se ating), genoflexiuni

| ell3ny a răspuns:

Nu slabesti manacand mar...marul contine zahar si zaharul se transforma in grasimi big grinbig grinbig grin daca vrei vb in particular pe ell3ny_2005@yahoo.com si poate te pot ajutabig grin