| Keros a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare, cum as putea sa-mi dezvolt mai bine abdomenu(Patratele) la sala de forte haltere etc. sau exerciti facute acasa flotari si alte exerciti depe google/youtube si s-a zicem o dieta speciala+ ce am sa-mi mai cumpar proteine sau ce mai gasesc prin farmacie. eu am 16 ani o greutate cam de 60-65 kg sunt fumator de 5 ani. stiu foarte jalnic am s-a mai incerc si maine sa ma l-as. revenim la intrebare eu vreau sa ma apuc cat mai repede de exercitii fizice da ma intereseaza ce-l mai mult abdomenu si spatele. nu ma grabesc cred ca mai am timp pana la vacanta de vara big grin. voi ce-mi propuneti? Cat de mult s-a dureze exercitii fizice pe o singura zi? Cam ce pot realiza incepand de acum pana la vacanta de vara doar cu exercitii fizice acasa pana la extenuare in fiecare zi si o dieta dar nu vreau sa slabesc. Ce-mi propuneti sa consum in special? alte sfaturi mi-ar fi de foarte mare ajutor (Scuzati-mi greselile gramaticale)

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Abodmenul se lucreaza in bucatarie, nu la sala.

Alimentatia conteaza 90 %.

"dar nu vreau sa slabesc", CUM ALTFEL sa faci patratele?

cand faci patratele, PIERZI din muschi si din grasime, intelege odata, doar copiii mici vor sa faca patratele marind muschii. Pentru patratele trebuie sa ai un indice de grasime sub 12 %

| NDC12 a răspuns:

Mare noroc ai ca ti-ai cerut scuze la sfarsit pentru greselile gramaticale, ca era sa zic ceva.

Pentru abdomen cardio 3-4 zile pe saptamana o jumatate de ora pe zi.

PS: Degeaba ai abdomen frumos daca esti slab, mergi la sala si lucreaza toate grupele de muschi, lasa exercitile de acasa.

| Keros explică (pentru NDC12):

Multumesc pentru raspuns. eu astept in continuare alte raspunsuri happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Keros):

Ce raspunsuri astepti? vrei sa-ti dea cineva un raspuns magic si sa creasca muschii stand pe canapea?