| LOrelaYBeAtRiCe a întrebat:

vreau si eu o cura de slabire de la care sa pot slabi in jur de 10 kilograme.Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| totElodia a răspuns:

1. Ce inaltime ai?
2. Ce greutate ai?
3. Care este grupa ta sanguina?
4. Suferi de vreo alergie?
5. Care este durata in care vrei sa slabesti 10 kg?
6. Ai masa musculara proeminenta, practici vreun sport?
etc.
Sunt chestii pe care ar trebui sa le mentionezi... Asta te intreaba si un medic nutritionist...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dieta mea iti respecta apetitul!
MIC DEJUN:o cafea sau un ceai fara zahar, 50 g de paine neagra, un ou fiert tare, 100 g branza de vaca nesarata.
PRANZ:o cana de supa de zarzavat, 200 g cartofi fierti cu patrunjel tocat fin, 250 g carne de vita sau piept de pasare.
CINA:o cana iaurt, o felie paine neagra, 40 g de sunca slaba sau 200 g branza de vaci nesarata.
Iti doresc mult succes! Dar trebuie sa fii PERSEVERENTA.
Pa, pa!

| totElodia a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna!
Dieta recomandata de tine este o dieta adresata exclusiv persoanelor majore, care au implinit 18 ani. Nu poti recomanda asa ceva unui copil... unde-s fructele, legumele?

| Vicentexes a răspuns:

Mancarea care o mananci acum, redu putin cate putin si inlocuieste cu fructe, cam intr-o saptamana ar fi cv de genu sa mananci numa fructe, si de dimineata sa mananci doar cereale din acelea speciale de slabit cu fier si vitaminte, pana la urma, cerealele acelea vor inlocuii carnea * fierul* necesar zilnic. tzineo cam asa 1-2 saptamani si slabesti cam 11-12 kg, nu te speria, daca manaci ce ti-am zis eu, e ca si cum ai manca friptura 100% fara grasime.

| Simona08 a răspuns:

O reteta cu un efect imediat daca se aplica intocmai este urmatoarea:

LUNI -Legume fierte sau crude
MARTI -carne usoara-pui, vita, oaie
MIERCURI -5 oua tari
JOI -iaurt, lapte, branza, cas
VINERI -peste fiert-gratar sau din conserva
SAMBATA -fructe crude sau fierte fara zahar, suc de fructe
DUMINICA -din toate cate putin

OBLIGATORIU 2 LITRI DE APA PLATA PE ZI
2 FELII DE PAINE PRAJITA PE ZI
Cura se tine o luna de zile.Se poate repeta la nevoie sau dupa necesitati
plus foartee muult sport...[sper ca te-am ajutat si ca merit funda!]