| Danyela73 a întrebat:

Salut, azi e a 3-a zi de cand am piercing in buric, tin sa precizez caci in primele doua nu am avut nici un fel de problema. Imi provoaca o stare de disconfort, nu imi dau seama daca in partea de sus se prinde coaja sau este inceputul unei infectii deoarece este putin rosu si usor umflat. Mi s-a recomandat sa-l curat cu apa oxigenata si sa aplic crema cicatrizanta pe baza de galbenele. Trebuie scos, schimbat "tratamentul" sau acesta este procesul de vindecare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa il scoti, sa faci toaleta locala cu betadina de 2-3 ori/zi si sa aplici Baneocin unguent sau pudra de 2-3 ori/zi. http://www.i-medic.ro/......ercing-cor

| gelu1970 a răspuns:

Daca te deranjeaza asa de mult nu trebuie sa induri. il scoti naibii.

| DeeaV a răspuns:

Daca in cateva zile nu se rezolva problema, mergi la un medic