| alina_3586 a întrebat:

Buna Tuturor, am o intrebare care m preocupa foarte mult, astazi cind am mincat ceva mai tare mi s-a rupt si celalat perete a maselii care am plomba si m-ar interesa ce se poate face in cazul meu pentru ca vreau alta plomba si pereti noi sau cewa de genu pentru ca nu sunt multumita deloc... ajutor astept raspunsuri cit mai curinde(funda)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Mergi la un medic stomatolog bun si stie el ce este mai bine de facut.Multa bafta!

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

MI s-au ciobit si mie doi dinti cand mancam jeleuri straight face si mi-a pus dentistul niste mini plombe, dar la mine erau doar smaltul afectat, tie daca nu iti poate reconstrui dintele cu plomba se poate pune o coroana dentara, oricum sunt tratamente nedureroase.

| karsivan a răspuns:

Daca are pe ce sa plombeze o reface, daca nu ori implant ori coronita asta stabilesti de comun acored cu stomatologul dupa ce vede ce este acolo, nu ai de ce sa fi nemultumita poate ai o dantura cu probleme si un smalt de proasta caliate, nu depinde de tine asa te nasti.

| Catalin88xyz a răspuns:

Te duci la dentist si iti va omora nervul, va poliza restul si iti va replomba maseaua in totalitate sau poti sa iti faci implant din portelan, acril sau alte materiale dar dureaza mai mult si este mult mai scump dar de calitate.