| alexandraplay a întrebat:

am o intrebare am 12 ani si nu miau crescut sanii deloc ce sa fac sa iau pastile pentru dezvoltare sau ce va de genu? astept raspunsuri cat mai rapide

Răspuns Câştigător
| Bailey a răspuns:

Nu lua pastile. Asteapta, esti inca micuta. Fiecare cu organismul sau. Unii se dezvolta mai devreme altii mai tarziu. Nu trebuie sa iti strici sanatatea pentru ca nu ti-au crescut sanii la 12 ani.winking Sper ca te-am ajutat si mult succes. funda? :*

8 răspunsuri:
| ZoZoHeart a răspuns:

Pari super disperata laughing Mai, ai 12 ani! Nu lua nimic, eventual (daca chiar vrei) fa exercitii pentru muschii aceea (care vin catre sani) si va merge. Sau cauta pe net ceaiuri care ajuta (chiar merg, asa am auzit). Dar nu stiu la ce te referi prin "n-au crescut" pentru ca si eu zic la fel dar la mine au cesut dar foarte putin deci.

| iLuzye a răspuns:

Ce sa faci? Sa astepti. Ar trebui sa te plangi abia la 17-18...

| BaiatulAnonim a răspuns:

Inca ai o varsta frageda, e ceva normal sa ai inca sanii putin dezvoltati. Schimbarile hormonale care duc la dezvoltarea sanilor apar la inceputul adolescentei (13 spre 14 ani) deci nu ai prentru ce sa iti faci griji. In plus nu toate fetele se dezvolta la fel, sunt fete care la 13 ani au sani de 17 si fete care la 20 de ani au sani de 13, marimea sanilor difera de la fata la fata.

| Mashiro a răspuns:

Nu nu e nevoie inseamna ca vei avea sanii mici e ceva normal

| MeDeEa14DeEa a răspuns:

Nici sa nu te gandesti! Poate iti faci mai mult rau decat bine daca iei cine stie ce pastile.Este normal ceea ce ti se intampla.Stai linistita. Poate intarzie putin cresterea, dar nu e nimic.O sa creasta ei candva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lua nicio pastila.Organismul tau va decide cand se va intampla asta si la 12 ani nu trebuie sa ai sani neaparat.Eu am vazut multe cazuri in care la 12 ani nu aveau sani fetele si nici eu la 12 ani nu prea aveam.E adevarat, exista si cazuri opuse dar nu trebuie tu sa-ti faci griji acum pentru asta, inca esti mica.Asteapta si iti vor creste si tie sanii.
Sper ca te-am ajutat si sa nu iei nicio pastila la varsta asta de crestere a sanilor.
Good luck!:*

| YuKi_1060 a răspuns:

Sall.si eu am tot 12 ani mie au inceput deja nu mi exagerati dar cred ca ii ok depinde de organis mie o verisoa mea povesti ca doar de la 15 ani au inceput sa ii creasca foarte mari asa ca nu ai de ce sa te stresezi sau sa te simti intimidata de acest lucru happy sper ca te-am ajuta! love struck

| Valery12 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci griji ca la mine e aceiasi problema eu tot 12 ani am trebuie doar sa astepti!