| davidaniela22 a întrebat:

Buna tuturor. am o intrebare si as dori un raspuns de la mamici care au trecut prin asa ceva. Vreau sa stiu daca doare injectia de dinaintea nasterii prin cezariana, daca doare in timpul cezarienii, efectele de dupa cezariana, cat de mare e operatia, cum ma voi simtii pe urma, cat stau in spital, cel mai tare ma intereseaza daca doare in timp ce te taie. Mi-e f frica.Va rog raspundeti-mi! Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| adinaciosescu a răspuns:

Injectia,doare ca oricare injectie,de durut nu are ce sa te mai doara daca te anesteziaza, taietura in functie de medic, te vei simti naspa cam4-6 zile,caci e operatie,stai in jur de o saptamana,nu o sa ai lactatie imediat.Dar de ca nu nasti natural? Doare o jumate de ora, dar te recuperezi mult mai repede, stai 4 zile maxim, ai lactatie inca din primele ore...copilul se simte mai bine, de ce nu discuti cu un ginecolog si despre nasterea normala? Eu am 3 copii, nascuti natural, iar ultimul l0am nascut la 41 de ani si a avut 4, 500 kg, are acum 2 ani si inca il alaptez,e un copil foarte sanatos,vorbeste, e curios, deci...mai gandeste-te.