| dddasd a întrebat:

Doare operatia de unghie incarnata, dar injectia de anestezie?

4 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Doar acel anestezic. Ultima dată mi-au administrat de 2x în deget, după care nu am simțit nimic.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Mie mi-a taiat unghia fara anestezie. Asa doare, dar am suportat. Nu era adanc incarnata.

| TheGentleman a răspuns:

Da, doare ca naiba. Mai ales când calci. plus că trebuie să schimbi zilnic pansamentul și se lipește de rană

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La anestezie simti o simpla pișcatura cand te inteapa cu acul...si dupa aceea nu vei mai simti nimic. In timpul procedurii vei simti un disconfort ca sa zic asa, dar durere nu se simte