| dasdsad a întrebat:

Buna tuturor. Am o mica problema, de la o vreme ma simt mereu ametit, am dureri de cap in regiunea frontala predominant, dureri de spate mai mari ca de obicei (am inceput de hernie de disc pentru cei care cunosc boala si efectele asupra corpului), dureri in piept (nu arsuri) si oboseala prea multa..nu fac mai nimic, decat facultate, pentru care nu ma stresez nu stiu ce ca nu-mi fac griji, nici nu am invatat ca vai de mine sa ma doara inima de la prea multa stiinta..cam ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Eu am fost operta de hernie de disc si nu recunosc simptomele care le spui tu,ce treaba are capul cu coloana,durerea apare la membrele suporioare sau inferioare,in functie de unde este discul herniat,nu obosesti ci durerea nu permite miscari multiple si de durata,durerile care spui ca le ai la coloana sunt datorate pozitiei pe scaun, dar ma indoiesc ca ai hernie, probabil ai o anemie, sau oricum altceva nu hernie, fa si tu niste analize ca aici nu iti va da nimeni un raspuns concis

| Asiryx a răspuns:

Din scrisul tau, reies niste simptome bine cunoscute ale bolii "nu ma duc la medic, mai bine intreb o comunitate in care 70% din utilizatori au sub 15 ani".