| anonim_4396 a întrebat:

De un am incoace am dureri in piept.de fapt nu sunt dureri ci arsuri cu amorteala si apasare. De obicei nu erau violente si treceau daca ma fracam in zona toracica cu voltaren. Insa de vreo 4 zile nu vrea sa dispara acest disconfort, ba chiar sa extins in spate. Cel mai mare disconfort il simt pe partea stanga in piept si spate. Precizez ca sunt mobilizata la pat fiindca sufar de amiotrofie spinala progresiva si sunt foarte deformata la spate si torace. Am facut elerocardiograma, si ceva pe computer unde imi vedea inima, totul parea ok, am inima putin mica din cauza ca am toracele mic si stramb. Am lipsa de calciu, magneziu si fier, dar nu foarte mare.
Am observat ca aceste simptome se intensifica cand ma enervez sau cand plang. din aceasta cauza fac atacuri de panica zi de zi. Ce sfaturi imi dati, sau ce analize sa fac? Ca toti doctorii dau din umeri si imi iau banii degeaba. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă faci atac de panică trebuie să te vadă un medic psihiatru şi o psihoterapie te poate echilibra psihic.
Multă sănătate.
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Calciul si magneziul iti vor mai ameliora aceste dureri dar neaparat sa ti le prescrie medicul!

| Emeraude a răspuns:

Sfaturile noastre sunt de prisos in comparatie cu sfatul avizat al medicului de specialitate.
Mult succes si sanatate!

| yunnyaaa a răspuns:

Pai nu cred ca stie cineva de aici sa-ti spuna exact ce ai, du-te la un spital, si spune tot ce ai. Medici ar trebui sa stie atunci ce analize trebuie sa faci.
Ai grija de tine, si mult succes>D:

Răspuns utilizator avertizat
| KingBaroneT a răspuns:

Du-te la doctor cu mare incredere