| Inna_5580 a întrebat:

Am o problema foarte mare.Am pistrui si nu stiu cum sa skap de ele. ajutati-ma va rog. Dar vreau metode traditionale

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ghkjghk a răspuns:

Si eu am postat o intrebare la fel: cum sa scap de pistrui? dar sa stii ca mi-a dat seama ca pana la urma sunt draguti si nu ma deranjeaza. daca iti faci griji ca nu te plac baietii/fetele pentru ca ai pistru stai linistit/a! ci te place te place si calitati si cu defecte. [cu toate ca pistruii nu sunt un defectwinking :X]

3 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

NU faci nimic cu " dati cu flocinolon, inchinai si stai intinsa pe burta 2 ore sa iasa si sa pice pe jos"... consulta un dermatolog, pentru cateva sfaturi nu ar trebui sa iti ia prea mult...
Si daca stai sa te gandesti ce sunt banii pe langa faptul ca te simti bine in corpul tau?
bafta

| barbi3girl a răspuns:

Din pacate de pistrui nu se prea poate scapa. Insa poti sa diminuezi din intensitatea lor, sa nu fie asa pigmentati. De fiecare data cand iesi la soare sa folosesti crema cu factor de protectie ridicat (+30), insa acest lucru are si un dezavantaj, nu te mai bronzezi asa tare. Sau poti incerca o data pe saptamana sa te faci cu zeama de la lamaie pe locul unde ai pistrui, iar dupa 10 min sa clatesti cu apa. Lamaia deschide culoarea pielii, insa este foarte important sa o clatesti dupa 10-15 min, fiinda daca o lasi mai mult usca pielea