| adriana987 a întrebat:

Salut, spuneti-mi va rog cum pot scapa de pistrui?(daca se poate metode traditionale)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adeee20 a răspuns:

Poți scăpa de pistrui...
Pentru început, îți recomand să nu stai la soare sau să ai contact prea mult cu soarele pentru că îți vor apărea mai mulți.
Pe urmă, există creme (tratamente naturale) pe bază de fructe (acizi) care te vor ajuta.
Ai putea încerca și un tratament cu lămâi, doar că va fi cam incomod, că ustură!

3 răspunsuri:
| soloangel01 a răspuns:

Nu se poate scapa de pistrui, mai ales in metode traditionale.Am auuzit de o operatie dar costa vreo 300 de euro.Asteapta,poate cand o sa ajungi pe la 20 de ani nu o sa mai ai, de obicei dispar odata cu inaintarea in varsta.

| vasibbv a răspuns:

Nu stiu, ca nu m-am interesat de metode traditionale, dar am auzit si observat ca trec de la sine dupa un anumit timp, luni-ani.(depinde si de ten si cum te protejezi de soare).

| VeldroN94 a răspuns:

Fii atenta urmareste toti pasii, ma esti atenta?
1.Iei un cutit.
2.Iti tai zonele de pe fata cu pistrui.
3.Iei un ciocan.
4.Iti dai cu el in fata laughing))