| Adina222 a întrebat:

Buna tuturor!
Am o problema si am mare nevoie de cateva pareri. Totul a inceput acum o saptamana cand m-am trezit cu o raceala puternica. am avut febra,dureri mari in gat, ba chiar am facut si conjunctivita si de vreo 2 zile nu pot sa respir normal. Am secretii mucoase pe care nu le pot scoate pe nas,asa cum se intampla de obicei la o raceala, imi vin in gat si trebuie sa le elimin.E normal? Ce ar trebuie sa fac ca sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Nu este normal, ai nevoie de un consult medical.Trebuie sa mergi la medic sa-ti asculte plamanii sa nu faci o complicatie.In urma investigatiilor vei primi tratamentul potrivit.Ai grija de sanatatea ta!

| 7QA3 a răspuns:

Du-te de urgenta la doctor! Simptomele sunt atat de tipice incat nu ne putem da noi seama aici daca e o banala raceala, o pneumonie sau chiar cancer la plamani. Serios, vorbind, du-te la medic cat de repede poti! Succes si sanatate!