| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Am si eu ceva pe suflet ce ma macina de cateva zile.
Eu am menstruatie de la varsta de 11 ani si jumatate.Acum am 17 ani si jumatate.Luna aceasta mi-a lipsit menstruatia care trebuia sa-mi vina pe data de 25 iulie, asa cum mi-a venit si pe luna iunie la fel tot pe data de 25, iar in mai tot pe 25.
Intrebarea este:de ce oare mi-a intarziat luna aceasta?
Daca m-ati putea ajuta, v-as fii foarte recunoscatoare.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MariaaFairytale a răspuns:

Nu este ceva grav. (tu stii)
menstruatia nu este intodeauna stabilita.
poate unele lunii sa se joace cu tine.
acum tu stii mai bine cf
si cum este organismul tau.

5 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu are nimic dacă întârzie şi în plus eşti mică.
Pe curând!

| mixxjim a răspuns:

Daca nu exista sanse sa fii insarcinata poate fi de la caldurile astea, organismul resimte acest stress atat de prelungit si reactioneaza in diverse moduri cum ar fi si dereglari hormonale. si daca ai avut o perioada mai grea cu tensiuni nervoase etc si asta poate fi cauza. sau daca faci vreun tratament pentru ceva. dau ai facut baie multa cu apa rece, pe la strand, piscina etc. o data cand si cand se intampla oricui, numai sa fii sigura ca nu ai cum sa fii insarcinata si sa urmaresti si lunile viitoare.

| Mirela77 a răspuns:

Posibila o raceala sau un dezechilibru hormonal.Desigur nu trebuie sa uiti de o eventuala sarcina in cazul in care esti activa sexual, indiferent de metoda de protectie folosita..La fel aparitia unui chist poate intrerupe ciclul menstrual.Consulta un medic daca intarzie mai mult de 10zile!

| LittleLuciane a răspuns:

Uneori mai intarzie.dar recupereaza urmatoarea luna

| NoNameNoName a răspuns:

Of... Draga mea... Nu te ingrijora.
Asa cum zicea si SandraFanSmiley, menstruatia se poate Juca cu tine... din cand in cand... Mai ales daca esti prea Mica.
Dar ca sa fii tu mai sigura, eu iti Recomand sa Mergi la Doctor.
Numai bine!
Pa, pa.