| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica-mare problema :-s Am niste dureri jos la burta uneori sunt si intepatoare de nu pot sta dreaptastraight face burta este foarte foarte umflata parca as fi insarcinata. Azi am mancat niste cartofi prajiti si mai tarziu m-a durut burta cel mai ingrozitor si mi-a fost rau. si am vomitat tot ce am mancat straight face Nu pot sa'mi dau seama despre ce este vorba. plz helpsad nu stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Nu cred ca e de la mancare.
E posibil sa ai apenticita.Consulta un medic, pana nu se agraveaza.
Daca ai apendicita si nu te operezi, se poate sparge in tine si e destul de grav.

6 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Pai daca spui ca te durea in partea dreapta jos, atunci cred ca ai sanse sa ai apendicita.
Nu te speria ca nu e grav. Operatia de apendicita e una banala.
Nu e neaparat sa te operezi acum.Pe mine m-a durut foarte tare 2 zile, iar apoi mi-am revenit. Cel mai bine e sa mergi la medic.

| ȘtefiȘtef a răspuns:

Buna! Mi s-a intamplat si mie sad Aveam indigestie...singurele lucruri pe care le retin ca aveam voie sa le mananc erau merele coapte si morcovii fierti.sau poate ai apendicita... un control medical nu strica deloc. daca ai apendicita opereaza-te urgent, fiindca poti sa ajungi la ceva mai grav.ai grija de tine sad sper ca ti-am fost de ajutor.mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nicoleta mentionez ca in prima zi cand mi-au aparut durerile aveam dureri intepatoare in dreapta jos crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nicoleta mentionez ca in prima zi cand au inceput sa-mi apara durerile aveam dureri intzepatoare in partea dreapta jos crying straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si mie mi s-a intamplat... du-te la spital sa-ti faci niste analize poate ai apendicita : naspa, asta se trateaza numa cu operatie, sory straight face

| Creamy a răspuns:

Du-te la un control ca nu strica happy

Bye