| david1232 a întrebat:

Buna TPU! Stiu ca pun aceasta intrebare cam foarte tarziu/devreme dar am o problema.
Deci aseara am mancat cartofi prăjiți si cârnați, am mai mancat pana acum si n-am avut nimic dar in aceasta seara am vomitat de 6 ori si nu stiu ce sa fac!
Am ceva la stomac?
Am mai vomitat asa la 6 ani dar acum am 14 si nu stiu ce sa fac!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Criza de fiere, din cauza mancarurilor foarte grele, consumate la ore tarzii.
Cel mai probabil carnatii nu au fost prea proaspeti sau contin un condiment la care esti alergic.
Tine regim alimentar sever pentru 2 saptamani si pe viitor, evita sa mai mananci carnati.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mergi la farmacie si cumpara ceva pentru voma. Exista un fel de pliculet cu gel care ar trebui sa te calmeze la stomac (avand in vedere ca este iritat, dat peste cap) si sa te hidrateze.

Răspuns utilizator avertizat
| DorinaK a răspuns:

Indigestie.

| Cherciumihai a răspuns:

Atputea fi posibil că mâncarea pe care ai consumat-o să fi cauzat disconfortul gastric și vărsăturile. Este important să bei multă apă și să te odihnești. Dacă simptomele persistă sau se înrăutățesc, ar fi bine să consulți un medic pentru evaluare și sfaturi. Sper că te vei simți mai bine în curând!