| Diana_Alexandra_1998 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Am 21 de ani si pot spune ca am o menstruatie regulata. De obicei, imi venea la 24 de zile. Luna aceasta mi-a întârziat 4 zile si apoi mi-a curs o zi destul de mult, apoi doar cate 6 picaturi sterse asa in fiecare zi. Astazi este a 5-a zi in care tot imi curge asa putin. nu stiu ce sa mai cred. Mentionez ca pe mine ma tinea menstruatia timp de 6-7 zile, dintre care 4 zile imi curgea regulat, apoi 2 sau 3 zile mai putin fata de primele. Doar ca nu atat de putin si roz. Am stari de greata, mirosuri puternice si ameteli uneori. Mi-am facut si un test cu 2 zile inainte sa imi vina menstruatia dar a fost negativ. Vi s-a intamplat asa ceva? Ar putea fi o sarcina? Multumesccc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca poate fii o sarcina, daca ai avut sex neprotejat in perioada fertila!
Un test corect de sarcina se poate face dupa 7-10 zile de intarziere a menstrei, sau
Dupa 21 de zile de la ultima partida sexuala.