| Angelww a întrebat:

Buna tuturor, am si eu o problema, mi-a intirziat ciclul luna asta cu 4 zile deja si tot nu-mi vine, am facut un test fiind ca am avut relatie sexuala neprotejata dar nu el nu a dat drumul in mine, ma uit la calendar si ultima data a fost pe data de 28 decembrie acum e 22 ianuarie, pe 23 ar fi trebuit sa mi se termine deja perioada, tinand cont de test, testul a iesit negativ. Mi s-a cam luat o piatra de pe inima si am ramas cu alta, oare ce se fi intimplat? Am dureri ovariene uneori de scurta durata de cateva sec, ca si cum ma aflu in primele 2 zile menstruale, ar trebui sa ma ingrijorez de sanatatea mea sau sa nu-mi fac grija de aceasta intirziere si ca va sosi pana la sfirsitul lunii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AllexXtreme a răspuns:

Și lui iubita mea ia întârziat 3 zile și ne-am speriat am crezut ca o sa avem un bebe? și nu a fost însărcinată, a întârziat dar nu știm de e. Dereglări alea, alea nu îți fa griji, dar fa protejat și tu, știu ca e bine carne cu carne dar mna?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai fi insarcinata oricum ti-ar iesi negativ. Abia dupa cateva saptamani de la intarziere, incepe sa fie detectata o posibila sarcina. Si sunt mai multe feluri de teste, unele sunt mai sensibile si indica o sarcina, mai repede, altele dupa cateva saptamani.
Si poti ramane insarcinata chiar daca nu si-a dat drumu.
Unui barbat, ii mai curge asa cate o picatura, inainte sa isi dea drumu happy deci...
Mno, mai asteapta o sapt si fa alt test.

| debarasator63 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi urgent la medicul tau ginecolog. Daca nu e o sarcina s-ar putea sa fie altele belele, pe care nu-i bine sa le neglijezi pe principiul "Lasa ca-mi trece".