| nuconteazacinesunt_1308 a întrebat:

Buna tuturor!
As avea o intrebare.Am 1.62 si 14 ani jumate. Mama mea are 1.58 (deci teoretic deja am depasit-o) si tatal meu are 1.80. Exista sanse sa mai cresc? Pentru ca vad ca din vara trecuta nu stiu daca macar jumate de centimetru am mai crescut. Nu-mi spuneti de inot si de basket...pentru ca sunt foarte preocupata de scoala si nu as avea deloc timp (si chiar nu exagerez).
In primul rand vreau sa stiu daca am sanse sa mai cresc. Se spune ca inaltimea este determinata genetic, dar eu vad ca am depasit-o pe mama mea, dar in ultimul timp, cum am spus, nu am mai observat o crestere deosebita.
Astept raspunsuri!
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andra_1738 a răspuns:

Este posibil sa mai cresti dar foarte incet si nu cred ca mai mult de 2-3cm...eu am 1. 65 si nu am mai crescut de ceva timp.big grin

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sunt sanse sa mai cresti. Eu am crescut mult in clasa a 9-a. Deocamdata am adaugat cativa centimetri. Unii cresc in ritm lent iar altii deodata. Incearca si sa faci un sport cum ar fi baschet sau volei. Te va ajuta.

| Kidu a răspuns:

Desigur ca mai cresti!
Mai ai timp pana la 18 ani, nu-ti face probleme.happy
Spor cu scoala si un an nou fericit!:*

| fsdfsd a răspuns:

Cu siguranta mai cresti, pe la 18 ani incepi sa te dezvolti

| Aries90 a răspuns:

Ai timp sa cresti. Eu nu am mai crescut deloc de 3 ani. Nu cresti intruna, ci uneori te intaltsi, dar sunt si perioade in care " statsionezi " laughing Nu`tsi fa probleme. si oricum, nici de 1. 80 cred ca nu vrei sa ajungi

| Strify a răspuns:

laughing eu am 1. 75 de vreo 5 luni nici 1 cm n-am mai facut dar deja i-am intrecut pe ai meitongue