| SaRiNoOtZa a întrebat:

Astazi am fost la doctor fiindca ieri am lesinatsad si doamna asistenta mi-a spus ca am lesinat fiindca am avut o cadere de calciu.Doamna asistenta mi-a spus ca urmez o cura cu calciu + magneziu timp de trei luni 10 zile pe luna.Intrebarea mea este urmatoarebig grinaca o sa iau calciu + magneziu o sa ma ingrasa? Calciul ingrasa? As fi foarte suparata daca m-as ingrasa chiar si un kilogram fiindca sunt la cura de slabirebig grin.Multumesc anticipat! O zi bunahappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danutza_2917 a răspuns:

Iti recomand un produs care are calciu, magneziu, dar si vitamina D necesara pentru fixarea calciului si care nu ingrasa. http://aloeveraforever.ro/produse/suplimente-nutritive/forever-calcium Probabil tocmai din cauza curei de slabire ai ajuns la aceasta problema, deoarece atunci cind nu maninci ca sa slabesti apar tot felul de carente de vitamine, minerale. Poti incerca sa slabesti sanatos http://aloeveraforever.ro/ Daca ai intrebari trimite un mesaj

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi că dieta care o urmezi ţi-a adus acest deficit de calciu şi magneziu. În consecinţă adu un aport de vitamine în dieta ta care se pare că este săracă în aşa ceva.
Suplimentele trebuie să le iei în urma analizelor de sânge nu după o stare de leşin care poate avea un fond de tensiune arterială mică, o afecţiune neurologică, etc.
Dieta ta trebuie să cuprinde alimente care să asigure minimul de vitamine, săruri, oligoelemente, carbohidraţi, etc. pe 24 de ore. Alimentele care au calorii mai multe se consumă dimineaţa până în ora 12-14, organismul este activ dimineaţa, metabolismul funcţionează "leneş" după orele după-amiezii. Să nu uiţi că şi mişcarea ajută la arderea caloriilor.
Pa, pa.

| fabiola a răspuns:

Vezi ca acel lesin poate fi o consecinta a curei de slabire!

| Lora a răspuns:

Pai ai lesinat din cauza curei de slabit, te infometezi prea mult iar alimentele pe care le consumi nu au indeajuns calciu pentru sistemul tau imunitar, nu te vei ingrasa ci vei avea un ajutor in plus, un sprijin in dieta ta. O zi buna!

| Th3eo a răspuns:

Calciu nu ingrasa. Calciu intareste sistemtul imunitar.

| barcelonamessi a răspuns:

Calciul nu ingrasa, daca vrei ceva cu calciu si magneziu sfecla rosie este buna nu strica, fa in fiecare zi cate un castronel cu salata de sfecla rosie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia un complex de vitamine calciu si magneziu nu ingrasa sigur

| Andreea_1440 a răspuns:

Depinde de organismul tau

| Kernyng a răspuns:

Are dreptate si eu am patit la fel si peste foarte putin timp mai trecu t.

| Willson34 a răspuns:

Buna! Parerea mea este sa faci unt tratament cu injectabil este mai eficient. Tratamentul cu injetabil nu te afecteza din protiva este eficient si nu dureaza asa de mult