| alex495 a întrebat:

sunt singurul caruia daca asculta muzica la casti sa spun jumate de ora minim incep urechile sa i curga ceara ( nu curg suvoaie dar se murdaresc castile)? Nu conteaza, si dac m-am spalat dim in urechi si m-am sters tot curg urechile.
E normal asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Casti in ear sau over ear? Daca sunt in ear atunci clar ca urechile tale sunt mai sensibilie si au creat un sistem de aparare impotriva intrusului.

| alex495 explică (pentru Frank51):

In ureche, clasice, pai si atunci as putea sa fac ceva sa numai imi curga urechile?

| Frank51 a răspuns (pentru alex495):

Sa iti cumperi casti over ear.

| alex495 explică (pentru Frank51):

Am inteles ca ti transpira urechile de la alea si oricum sunt cam incomode daca ai un drum mai lung sa spunem cu masina sau trenul

| Frank51 a răspuns (pentru alex495):

Folosesc cand merg cu trenul 2 ore si sunt foarte comode, de transpirat nu traspira decat daca e foarte cald.

| alex495 explică (pentru Frank51):

Si ce model de casti ai?

| Frank51 a răspuns (pentru alex495):

Niste Sony luate din Kaufland Murr Baden Wurttemberg cu 20 euro. Se aud splendid pentru mine, bass foarte profund si sunet foarte clar. Model 1.7.1.

| alex495 explică (pentru Frank51):

Le stiu, le am testat la un prieten, sunt incomode pentru mine, mersi oricum de sfaturi