| anaaniela a întrebat:

Buna tuturor!

De 3 zile cam asa mi se tot zbate un muschi in partea stanga a abdomenului. ( mentionez ca nu am intretinut niciodata relatii intime ).
Care mai poate fi cauza? Este posibil sa se intample inainte de venirea menstruatiei? ( pe 9 in mod normal)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti se zbate muschiul, ci gazele din burta, se misca!

| anaaniela explică (pentru Violleta2022):

Am spus ca este muschiul pentru ca e ceva asemanator cu cea de la ochi. Cand ti se zbate ochiul

| Violleta2022 a răspuns (pentru anaaniela):

Imposibil sa fie asemenator muschiul de la ochi, cu miscarile gazele din intestine, care pot provoaca durere si spasme!
Bea ceaiuri cat mai ferbinti, ca sa se elimini gazele si vei vedea ca nu mai ai spasme.
Spasmele din burta nu au nici o legatura cu un ciclu care vine peste 2 saptamani si nici cu sarcina, mai ales ca nu este vroba de asa ceva la tine.
Elimina din alimentatie orice iti poate provoca gaze: mancarurile de fasole, cartofi, varza, ridiche, mazare, sucurile de orice natura, laptele proaspat si orice bautura acidulata.

| Necunoscut112 a răspuns:

Caută pe net informaţii despre spasmele musculare. Nu are legătură cu sexul sau cu menstruaţia.

| Elena9328 a răspuns:

Medicul îți poate confirma.

| kiatres56 a răspuns:

Nu are legatura cu menstruatia sau sarcina stai linistita, cauta pe net spasme musculare sau du te la un control

| anaaniela explică (pentru kiatres56):

In nici un caz nu are legatura cu sarcina sau in situatia asta? ( ca nu am avut relatii intime)