| Geografic a întrebat:

De ceva timp ma clatin pe picioare, de exemplu voiam sa vad daca: pot sa stau dreapta si ma clatină vizibil, care ar putea fi cauza? Mărturisesc ca, am si ceva tremuraturi sau miscari ale capului (de doua ori mi s-a miscat capul involuntar), iar cand stau in pat parca se misca cu mine (si spasme musculare in tot corpul) si numai zic ca, daca, închid ambii ochi, ma clatin si mai tare atunci cand stau dreapta, ce ar putea fi? Sa fie scleroza multiplă? Parkinson? Va rog mult, un raspuns! Ms

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca obisnuiesti sa stai noptea pe computer la la TV, in loc sa dormi intre ora 10 seara si 2 noaptea, iti privezi creierul de 2 hormoni vitali, bunei lui functionari.
Serotonina si melatonina se produc NUMAI cand dormim intre orele 10 si 2 noaptea!
Lispa acestor hormoni, duce la tulburari grave neurologice, la anxieatate, stari de panica, tremurat, ameteli, stari de voma, paranoia samd.
Acum vin si te intreb: cand mergi tu la culcare?

| oz_1736 a răspuns:

Du-te la un doctor neurolog. Simptomele spuse țin de neurologie. Poate fi fe la urechea interna, dar poate fi si o anemie severa. Doctorul e cel mai in masura sa-ti spuna

| Teo29 a răspuns:

Consulta un neurolog, cere-i medicului de familie sa iti recomande niste analize.