| anonim_4396 a întrebat:

Cand am emotii de obicei mi se misca involuntar capul ca si cum dau din cap intr-o parte, spasme mi-a zis cineva ca le zice. Unde sa merg sa imi fac un control, ce sunt si cum pot sa scap de ele? Funda! Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

În primul rând trebuie să mergi la medicul de familie —> bilet de trimitere la neurolog. Dacă nu există vreo problemă neurologică și e strict pe fond de stres și emoții probabil îți va recomanda un psiholog și eventual niște suplimente (vitamine) dacă ai carențe.

Toate cele bune!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E dificil de pus un diagnostic, dacă numai la emoții. Undeva la neurologie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate fi în cadrul anxietății, în condiții de stres, sau poate fi în cadrul epilepsiei.
La un neuropsihiatru trebuie sa mergi.

| Răzvi42 a răspuns (pentru anonim_4396):

Le am pe toate de mai sus. Anxietate si stres.

| anonim_4396 explică (pentru Răzvi42):

La neuropsihiatru e cel mai indicat. Și eu am anxietate urata și știu cum e.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Neurolog