| AllyAlinuţa a întrebat:

Mi-am luat o periuta de dinti electrica dar nu o stiu folosi. Am inteles ca nu e voie sa folosesc apa cand ma spal cu ea, dar pasta de dinti am voie?
Asa, inca ceva, inainte de a ma spala cu periuta de dinti electrica trebuie sa ma spal si cu cea normala?
Help!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu nu te ai mai spalat pe dinti pana acum?

daca te speli cu aia electrica care ar mai fi scopul celei normale?

| PeFuga a răspuns:

Folosesti periuta electrica impreuna cu apa si pasta de dinti. Important este sa o folosesti corect, adica sa misti periuta de sus in jos, astfel incat sa se elimine resturile dintre dinti, nu doar sa lustruiesti suprafata smaltului. Recomandat este sa folosesti si ata dentara pentru a curata toata dantura happy

| PeFuga a răspuns:

Pastreaza si periuta "clasica" in casa pentru oice eventualitate. Cea electrica nu este neaparat mai eficienta, asa ca uneori s-ar putea sa simti nevoia sa completezi cu periaj manual dupa ce ai folosit periuta electrica happy

| BJK1903 a răspuns:

Buna,cand te speli pe dinti ai nevoie de pasta(normal) big grin si ai voie sa dai apa pe pasta de dinti putin ca sa se intinda pasta in gura ta. Daca te-ai spalat cu cea electrica de ce trebuie sa te mai speli si cu cea normala? De ce s-au facut periutele de dinti electrice? Numai bine happy