| AnonimCel a întrebat:

Buna tuturor.De doua zile am senzatie de greata,incarcatura la stomac,m-a durut in partea stanga la colon si acum ma inteapa groaznic in parte dreapta intre apendicita si ficat, undeva la mijloc..cu scaunul am iesit. pofta de mancare am.dar nu stiu de ce aceste dureri.Ma ajuta cineva? Nu vreau raspunzi gen "mergi la medic" ..va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ia no-spa!

| adriangabor92 a răspuns:

I-a dicarbocalm

| Madalina9521345432 a răspuns:

Cel mai probabil ai mancat ceva ce nu avea un termen de valabilitate prea bun 2 lingurite de miere dimineata cu bicarbonat intr-un pahar cu apa si o sa-ti linisteasca stomacul Funda?

| AnonimCel explică:

Spatele ma doare.Am si nisip la rinichiul drept. poate radiaza durerea.Va multumesc pentru raspunsuri.

| Radu_Bianca_1990 a răspuns:

Si eu am fost la fel si m-am dus la doctor.

| OkiulDinUmbra a răspuns:

Pentru sanatatea colonului nu manca fasole si varza
apendicu stai lin ca asa ma doare si pe mine de 2 ani e ceva normal si pentru pofta de mancare ia vitamina c si daca simti incarcatura pe stomac ori ai balonare intestinala ori esti constipat

| Paulyblack a răspuns:

Pai nu stiu exact ce sa zic dar poate iti e incarcat ficatul! probabil ai mancat multe grasimi si prajeli! ar trebui sa ai mare grija! asta e opinea mea! pentru ca daca tot ziceai ca te doare ficatul si in plus acesta mai are multe alte functii si de aceea cred ca te doare si spatele etc!