| Tessa15 a întrebat:

Daca ma doare burta in partea dreapta sub buric, am greata dar nu vomit si am in timpu zilei, nu am pofta de mancare, acu 2 zile cred ca am avut si febra ( nu foarte mare) si m-a durut capu.credeti ca am apendicita? Sau sunt insarcinata? Insarcinata n-am cum...deoarece am facut-o de fiecare data cu prezervativ...pls funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Du-te la medicul de familie! --- simptomele pot fi comune mai multor afectiuni motiv pentru care sunt necesare niste investigatii de specialitate.

| BGDs a răspuns:

E posibil sa ai apendicita. Fugi la chirurgie sa te vada doctorii. P.S.: poti sa ramai gravida si daca faci cu prezervativul happy fa un test de sarcina ca sa excluzi asta, dar eu as merge pe apendicita (sau alta cauza infectioasa)

| onasis1961 a răspuns:

Se poate lua in calcul si o raceala puternica la ovarul drept! Consulta un medic!

| PinkPanther a răspuns:

Depinde cat de in partea dreapta, la apendicita m-am gandit si eu, mai bine mergi la un doctor, daca e apendicita risti sa o dai in peritonita, daca nu afli macar ce ai

| Lora a răspuns:

Poate ai vreo infectie urinara am patit-o si eu.

| NoChanceForUs a răspuns:

Control la medic...nu sta pe TPU, stai la cabinet.

| Alessandro a răspuns:

Bună.
Tot ce se termină în " - ită " este infecție.
La apendicită în cateva ore deja te doare foarte tare.
N-ai nimic.
Pa-pa.