| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. de mic copil imi transpira mainile foarte tare si sunt mereu reci. ma intreb daca nu am vreo boala!? daca nu as vrea sa stiu niste remedii va rog happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Obisnuiesti sa mananci sarat?
Daca da, atunci ar trebui sa mai elimini sarea din alimentatie.
Si un control la medic nu ar strica.
Te pup!

| yourprincess a răspuns:

Si eu am aceleasi simptome ca si tine..insa mie imi transpira si talpile si palmile....si eu sunt curioasa :*

| ღAndréeღ a răspuns:

Eu stiam ca mainile iti mai transpira si daca mananci foarte sarat thinking Iar daca zici ca le ai reci s-ar putea sa ai circulatia sangelui mai proasta.Du-te la farmacie si cere sa ti se recomande vreun gel sau vreo lotiune ceva.winking

| YoonaSNSD a răspuns:

Nu ai nici o boala.Circulatia sangelui e buna, doar.Totusi...fa niste analize happy

| xYoanaîî a răspuns:

Si eu am acceasi problema. este defpt o schimbare hormonala sau ceva de genu asta. nu te speria, nu-i nimic grav.Eu folosesc lotiunea de maini Odaban, este extrem de eficienta, pur si simplu te dai cu ea si mainile ti se usuca imediat si raman catifelate.